Kerncijfers CvdM 2015

Hier treft u in het kort een beeld van het toezicht van het Commissariaat. Naast een aantal financiële indicatoren (die betrekking hebben op de werkorganisatie) komt hier het aantal onder toezicht staande instellingen en de toezichtmaatregelen aan bod.

Budget landelijke publieke media-instellingen (x € mln)

OntvangerToegekend
Totaal784,0796,6
20142013
Zendgemachtigden
Omroepverenigingen276286,1
NTR48,449,9
NOS102,3102,5
Kerkgenootschappen en genootschappen op geestelijke grondslag25,529,6
Totaal zendgemachtigden452,2468,1
Programmaversterking182,9187,9
Programmabudget635,1656
Overig
Nederlandse Publieke Omroep124,3124,9
Stichting Omroep Muziek14,96,2
Stichting BVN1,51,4
CoBo fonds7,77,6
Naburige rechten0,50,5
Totaal Overig148,9140,6
(bron: toegekende budget 2013 en 2014 vanuit de definitieve Meerjarenbegroting NPO)

*        Netto wil zeggen: zonder incidentele of bijzondere lasten dan wel baten.

**      Is berekend door op te tellen: alle landelijke, regionale en lokale publieke omroepen, commerciële omroepdiensten en geregistreerde commerciële mediadiensten op aanvraag.

Overzicht toezichtmaatregelen

Baten radio en televisie regionale publieke media-instellingen (x € 1.000)

ProvincieOmroepSubsidie Provincie *)reclame en sponsoringoverige batenbaten 2013baten 2012
FrieslandOmrop Frysl‰n12.1551.7191.05914.93314.954
GroningenRTV Noord8.9321.60635610.89411.381
DrentheRTV Drenthe9.53460151410.64910.624
OverijsselRTV Oost10.3941.41757812.38913.799
GelderlandRTV Gelderland18.0961.60625819.96020.392
UtrechtRTV Utrecht9.4341.46397111.86812.158
FlevolandOmroep Flevoland7.944435688.4478.443
ZeelandOmroep Zeeland8.6645671429.3739.489
Noord-BrabantOmroep Brabant16.3602.2841.55420.19820.655
LimburgL1/Omroep Limburg11.30031138711.99811.506
Noord-HollandRTV Noord-Holland13.8141.6782.38417.87617.541
Zuid-HollandOmroep West9.7011.6281.47312.80213.585
Zuid-HollandRTV Rijnmond9.6812.2461.95713.88415.385
Totaal baten146.00917.56111.701175.271179.912
* ) Subsidie Provincie betreft basissubsidie (structureel), aanvullende subsidie (incidenteel) en bijdrage calamiteitenfunctie

Aantallen nevenactiviteiten

JaarMeldingenBeoordeelde Nevenactiviteiten*   
TotaalTotaalBesluit toewijzingBesluit afwijzingClustervervolgmelding toewijzing
201517115656298
201416514148291
2013184173334136
2012175165371127